Skip to content

Trendy ogrodowe na 2022

Ogród jako zewnętrzna przestrzeń życiowa jest bardziej narażony na uszkodzenia. Niektóre trendy, których możemy się spodziewać w ogrodach w przyszłości, to brukowanie ogrodów, usuwanie trawników i sadzenie granic grubości roślin.

Trend na brukowanie ogrodów jest wyraźnym wskaźnikiem tego, że ludzie są teraz bardziej skłonni do życia w mieście niż na przedmieściach. Trend usuwania trawników to kolejny znak, że ludzie wolą bardziej zielone przestrzenie od zielonej trawy.

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy w dzisiejszych czasach, sztuczna inteligencja jest już obecna w świecie ogrodnictwa. Narzędzia sztucznej inteligencji nowej generacji, takie jak Huxley’s Garden Matchmaking i IBM Watson, zapewniają użytkownikom łatwe rozwiązania niektórych problemów ogrodniczych, takich jak znajdowanie odpowiednich roślin, wybieranie szkodników i szacowanie potrzeb w zakresie podlewania.

Kratka do trawnika: Zaletą korzystania z kratki do trawnika jest to, że można go używać w dowolnym miejscu, jest łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu, a także może sprawić, że ogród będzie wyglądał bardziej schludnie niż tradycyjna trawa.

Ponieważ ogród staje się popularnym tematem, pojawia się szereg nowych trendów, które są śledzone. Kratki trawnikowe stały się koniecznością, a brukowanie to nowy trend w latach 20. XX wieku.

Najważniejszym trendem przyszłości jest utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji bez jakiejkolwiek pracy fizycznej. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład za pomocą kratek do trawnika, bruku w ogrodzie lub uprawy roślin z własnymi systemami nawadniającymi.

Kamienie w ogrodzie

Jeśli nie zaplanowałeś dokładnie swojego ogrodu, zainstalowanie wokół niego kratki może być skutecznym sposobem na odgrodzenie roślin przed szkodnikami.

Kratki ogrodowe służą do zapobiegania wzrostowi trawy w ogrodzie lub na trawniku. Kratka ogrodowa może być zakopana w ziemi lub montowana do powierzchni ziemi i zajmuje dużą powierzchnię. Wykonane są głównie z metalu, betonu i innych materiałów.

To świetne miejsce na początek, jeśli chcesz zbudować swój ogród. Daje dużo miejsca do sadzenia kwiatów, drzew i innych roślin!

Kamienie w ogrodzie to dziś powszechny trend. Ten trend obejmuje różne materiały, takie jak drewno, beton czy kamień.

Istnieje wiele korzyści z dodawania kamieni do ogrodu, w tym:

– Kamień zapewni naturalną granicę, która jest łatwa w utrzymaniu.

– Kamień może być instalowany na dowolnej części gruntu i zapewnia łatwą konserwację powierzchni.

– Kamień może być stosowany do odprowadzania wody drenażowej z roślin wodnych i innych roślin związanych z glebą.

Altanka w ogrodzie

Kratka ogrodowa to prosty, ale skuteczny sposób na zaprojektowanie ogrodu. Możesz umieścić go nad roślinami lub w kwietniku, aby stworzyć ciekawe i niepowtarzalne wzory.

Altana w ogrodzie: Jeśli masz małą przestrzeń, możesz rozważyć użycie kratki do trawnika jako altany w ogrodzie. Dzieje się tak dlatego, że większość kratek jest wyposażona w osłonę, która czyni je bardziej wytrzymałymi.

Słowo „altana” jest różnie tłumaczone jako „drzewo lub krzew na środku trawnika” i „stos kamieni z kratą, na której rosną winorośle”.

Arbor to narzędzie ogrodowe, które można wykorzystać na wiele sposobów, m.in. jako kratkę odwadniającą. To narzędzie ogrodowe jest wykonane z metalu i ma metalowe nóżki.