Skip to content

Trendy ogrodowe na 2022

Wiosna już tuż tuż, a wraz z nią przychodzi również okres na odwiedzanie ogrodów. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy mogli cieszyć się jeszcze piękniejszym otoczeniem prywatnych ogrodów. Koniecznie musimy sprawdzić trendy ogrodowe na 2022 rok, aby nasze ogrody były modne i na czasie.

Po pierwsze, modne będą pastelowe kolory. Różowe, łososiowe i szare odcienie powinny dominować we wszystkich naszych projektach. Widzimy także dużo łamanych linii i form, które tworzą unikatowy projekt dekoracyjny dla każdego z naszych ogrodów.

Jeśli chodzi o meble ogrodowe, to nadal bardzo modne są tradycyjne stylizacje. Drewniane meble stołowe i fotele otaczać będzie dużo bujnego trawnika lub płaskich powierzchni żwirkowych.

Będzie również modne uzupełnianie swojego ogrodu zaawansowanymi technologiami, takimi jak systemy automatycznego podlewania, inteligentne systemy bezpieczeństwa czy też systemy do kontrolowania światła i dźwięku. Te technologie pozwalają na jeszcze większy komfort w ogrodzie.

Aby nasza przestrzeń była naprawdę niepowtarzalna i ponadczasowa, dobrze jest dodatkowo uzupełnić ją zielenią. Roślinność w postaci bylin, trawy ozdobnej lub pełnego krzewu pozwalają stworzyć piękną przestrzeń zieloną oraz wzbogacić całe otoczenie naszego ogrodu.

Podsumowując – trendy ogrodowe na 2022 rok to pastelowe odcienie, łamane linie i formy oraz technologia, która ma poprawiać nasze doznania estetyczne oraz ułatwiać nam codzienność.

Trendy ogrodowe na 2022 rok będą wyjątkowo efektowne. Najmodniejsze wnętrza ogrodowe będą łączyć styl vintage z nowoczesną elegancją. Projektanci proponują nam szerokie spektrum ozdób, wykonanych z materiałów naturalnych lub metalowych. Meble ogrodowe będą mocniejsze, trwalsze i subtelniejsze, a nawet fotele do relaksu będzie można dostosować do kształtu twojego ciała. Ogrody bardziej skupią się na funkcjonalności i wyrafinowaniu. Wygląd każdego tarasu, patio lub balkonu będzie komponował się z otaczającą przyrodą planety. Nastrojowe oświetlenie i urocze detale dodadzą ogrodom prawdziwego magii. Kilka najbardziej popularnych trendów w 2022 roku to rafinowane minimalizmy, technologia połączona z naturą, projekty ekologiczne i mozaiki mebli ogrodowych. Więc jeśli szukasz sposobów na odnowienie swojego ogrodu lub mieszkańca na balkon, warto wybierać wśród tych trendów.

Kolejny rok jest tu, a wraz z nim nowe trendy ogrodowe. Co nas czeka w 2022 roku?

Mówiąc w skrócie – moda na naturalne materiały i minimalizm doświadcza renesansu w modzie ogrodowej. Gwałtowne odchodzenie od trendów dziewiczego stylu ratanowego, który tak mocno miał się utrzymać, zostało zastąpione prostszymi i bardziej naturalnymi wykończeniami mebli ogrodowych.

Murowane kominki lub kominki słoneczne są coraz częstszym widokiem na tarasach i balustradach. Większość z nich ma małe profile ze strukturami geometrycznymi. To jest idealne połączenie domu, dzięki czemu możesz dodać trochę ciepła, piękna i praktycznego użytku. Świetnie wygląda też palenisko dla grup, na którym można przygotować belgijskie wafle.

Oprócz tego trendem roku będzie holenderski taras-ogród. Ten styl zakłada przekształcenie tarasu w pełnowymiarowy ogród za pomocą dużych pojemników doniczkowych i parkietu mebli ogrodowych. Naturalna roślinność upiększy Twój taras lub ogród, ale by osiągnąć ten efekt musisz wiedzieć, jak sadzić roślinności i jak je hodować.

Ogrodowe akcenty to największa moda w krajobrazach miejskich. Ogrody osiedlowe przesiąknięte florystyczną magią przyciągają coraz więcej uwagi. Osoby spragnione domowego piękna tworzą małe one-man-shows nadające sielski ton w miejskim życiu codziennym. Ta tendencja nabierze tempa w 2020 r., a każdy bardziej zielony obszar z pewnością przyczyni się do lepszych warunków życia dla mieszkańców miasta.